Dom
Tutaj jesteś

Nowoczesny dywan do salonu

17 października 2021 Dom nowoczesny dywan do salonu

Niegdyś okryte złą sławą, z lekka kiczowate, dziś wracają do łask. Nowoczesne dywany już dawno nie przypominają tych, które zdobiły podłogi mieszkań kilkanaście lat temu. Szeroka gama kolorystyczna i duży wybór wzorów sprawiają, że dywan można dobrać niemalże do każdego stylu aranżacji wnętrz. Dywan położony na podłodze salonu skutecznie podnosi walory estetyczne wnętrza.

Nowoczesny dywan do salonu – jaki wybrać?

To również doskonały sposób na to, aby dany pokój stał się nieco bardziej przytulny, nie tylko w kontekście wizualnym. O wiele przyjemniej stąpa się po przyjemnym w dotyku dywanie niż zimnej podłodze. Ponadto mało kto wie, że dywany pełnią rolę nie tylko dekoracyjnego dodatku wnętrzarskiego, ale również mają swoje funkcjonalne strony zastosowania w pomieszczeniu. Dywan dzięki swojej unikalnej budowie posiada właściwości wchłaniania dźwięków. Umiejscowienie dywanu w salonie sprawi, że pokój zyska odpowiednią akustykę. Co więcej, dywan wpłynie także na temperaturę w pomieszczeniu. Bowiem runo dywanu to doskonały izolator ciepła. Wybierając dywan do salonu należy przede wszystkim przemyśleć, jakie mamy co do niego oczekiwania. Podstawową zasadą jest dobór dywanu do stylu, jaki panuje we wnętrzu. Tak więc nowoczesny dywan do salonu sprawdzi się w bardziej awangardowych i nowatorskich pomieszczeniach, natomiast do wnętrz eleganckich będzie pasował klasyczny dywan. Istotną kwestią, jaką powinno się kierować przy wyborze dywanu, jest też jego kolorystyka.

Dopasowane do barw

Dywan musi pasować nie tylko do barw zastosowanych w pokoju, ale też do wielkości samego pomieszczenia. Otóż ciemne kolory mają tendencję do optycznego pomniejszania przestrzeni. Dlatego jeżeli salon, który dekorujemy ma ograniczony metraż, warto postawić na jaśniejsze barwy. Również dywany o mocnych wzorach, z dużymi grafikami nie będą najlepszym pomysłem. Jednakże zaszaleć można w kwestii samego kształtu dywanu. Zamiast dywanów w tradycyjnej formie okrągłej czy prostokątnej można postawić na model o nieregularnym kształcie. Niepowtarzalny kształt sprawi, że dywan będzie stanowił intrygujący element dekoracyjny wyposażenia wnętrza. Przemyśleć trzeba także rozmiar dywanu, dobiera się go przede wszystkim pod kątem wielkości salonu, układu mieszkania oraz sposobu ustawienia poszczególnych mebli. Obecnie na rynku wybór dywanów jest naprawdę ogromny. Producenci starają się sprostać wysokim wymaganiom konsumentów i wypuszczają na rynek co rusz nowe modele. Z dywanów dostępnych w sklepach z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, co idealnie wpasuje się w stylistykę niejednego salonu.

Redakcja warsztaty-sukcesu.pl

dakcja Warsztatów Sukcesu to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników. Nasz zespół składa się z ekspertów w różnych dziedzinach, takich jak biznes, dom, lifestyle, motoryzacja, uroda i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rury miedziane w klimatyzacji