Tutaj jesteś

Urodziny dla dzieci w każdym wieku

5 października 2021 Lifestyle urodziny dla dzieci

Zastanawiasz się jak zorganizować urodziny dla dzieci? Pomysły krążą po twojej głowie, znajomi prześcigają się w cudacznych pomysłach.
Wszystko zależy od wieku dziecka. Jednak prawdziwe szaleństwo urodzinowe zaczyna się już w przedszkolu. Do tej pory urodziny swojej pociechy organizowałaś w domu, wśród bliskich. Wystarczył tort ze świeczkami, ciasto i kawa, kilka baloników.

Urodziny dla dzieci

W wieku przedszkolnym, ok. 4- 5 lat, dzieci zaczynają zapraszać się nawzajem na urodzinowe imprezki.
Urodziny dla aktywnych przedszkolaków organizowane są przede wszystkim w salach zabawach. Ma być kolorowo, wesoło i ciekawie. Najlepiej, gdy są kulki, trampoliny i zjeżdżalnie, tunele i ścianki wspinaczkowe. Do tego animator, głośna muzyka, no i obowiązkowo- niespodzianka! Tu do wyboru można mieć maskotkę- przebierańca z ulubionej bajki (Psi Patrol, Świnka Peppa, Myszka Miki), zabawy z mega bańkami, piniatę z cukierkami, tatuaże i wiele wiele innych. W gestii rodzica jest zapewnienie tortu- również z ulubionymi bohaterami bajek dziecięcych. Zabawa może być również cała tematyczna- w stylu Psiego Patrolu, Pidżamersów lub Minecraftowa. Dzieciaki to uwielbiają.
W wieku 6-7 lat preferencje urodzinowe lekko się zmieniają. Jednak dzieci nadal lubią aktywność i ruch, więc propozycje są bardzo podobne. Sala zabaw, park trampolin, również mile widziane tematyczne wstawki- może SpongeBob, może Lego, a może Ninja.

Starsze dziecko – ciekawsze urodziny?

Im dziecko starszne, tym pomysły na urodziny dla dzieci są lepsze. Można pokusić się o imprezkę na basenie, zabrać dzieciaki do kina lub zorganizować urodziny w domu.
Ta ostatnia opcja jest dla odważnych i kreatywnych rodziców. Kto nie boi się wyzwań, może pokusić się o przeniesienie do świata dziecięcego. I sam przy tym będzie się dobrze bawił! Propozycji jest wiele, ale wszystko zależy od naszych możliwości lokalowych. Posiadacze domków jednorodzinnych mogą zorganizować urodziny dla dzieci w ogrodzie, przy basenie, przy ognisku. Zabaw podwórkowych jest całe mnóstwo! W razie niepogody lub w razie nieposiadania ogrodu- zabawy w domu. Sprawdzają się przebieranki (trzeba mieć worek kostiumów), zabawy z robotami edukacyjnymi, zabawy w podchody, kalambury, karaoke.
Jeśli masz siłę i energię- warto pobawić się w domu. Z kilku powodów – zaoszczędzisz, dzieci są spragnione „normalności” i domowych warunków. Sale zabaw mają swoje plusy – bałagan uprzątnie się sam, zapłacimy i wyjdziemy. Z drugiej strony urodziny dla dzieci w domu dawno odeszły do lamusa, więc teraz powracają jako atrakcyjny sposób na zabawę.

Redakcja warsztaty-sukcesu.pl

dakcja Warsztatów Sukcesu to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników. Nasz zespół składa się z ekspertów w różnych dziedzinach, takich jak biznes, dom, lifestyle, motoryzacja, uroda i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Hiszpański biznes

Hiszpański biznes

23 marca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

Adaptacja kursów