Tutaj jesteś

Auto do 10 tys. zł

16 listopada 2021 Motoryzacja samochód do 10 tys

Rynek aut używanych w krajach europejskich jest bardzo rozwinięty i tak samo jest w Polsce. Choć pandemia znacząco osłabiła cała branżę motoryzacyjną, a aut z drugiej ręki jest sporo mniej niż w ostatnich latach, to wciąż jesteśmy w stanie kupić auto w przystępnej cenie. W cenie 10 tysięcy złotych można kupić solidne auto niebędące drogie w naprawie i przy stosownej eksploatacji będzie mógł służyć jeszcze przez spory czas.

Auto do 10 tys. zł

Samochód do 10 tys. z pewnością nie będzie najnowszą konstrukcją i trzeba się z tym liczyć. Jeśli szukamy jak najnowszego samochodu w porządnym stanie to najlepszą opcją będą samochody, które mają minimum 10-12 lat. Nowsze auta będą oczywiście kosztować więcej – o ile nie będą uszkodzone. Przeważnie w ogłoszeniach samochodów do 10 tys. zł można znaleźć egzemplarze z roczników 2003-2008. Takie samochody będą mieć prawdopodobnie spory przebieg. Oczywiście wszystko będzie zależeć od poprzednich użytkowników danego auta, więc ciężko będzie określić konkretną wartość. Jeśli jednak mamy zamknąć te liczby w jakiś przedział to przeciętny samochodów do 10 tysięcy złotych będzie mieć przebieg najpewniej w okolicach 120 000 – 220 000 kilometrów. Oczywiście nie powinniśmy mieć także problemów ze znalezieniem pojazdu z przebiegiem mniejszym lub większym. Wiek mimo wszystko będzie robił swoje i auto używane będzie miało prawdopodobnie wiele przejechanych kilometrów.

Kupno samochodu

Jeśli mowa o silnikach, w tym przedziale cenowym z pewnością nie będziemy mogli kupić sprawnego samochodu hybrydowego. Przede wszystkim jest to zbyt kosztowna technologia. Najwięcej samochodów napędzanych jest benzyną, a także olejem napędowym, choć z łatwością kupimy pojazd, który lubuje się również w gazie.

W tak wąskich przedziałach cenowych jak na rynek motoryzacyjny ciężko będzie znaleźć wszystkie marki aut. Wiązać się to będzie przede wszystkim z wyższym poziomem standardu niektórych z aut. Często występującymi autami w Polsce, które można kupić w takiej kwocie to niemieckie konstrukcje w wieku 12-16 lat. W takim gronie można kupić takie marki, jak Audi, BMW, Volkswagen lub Seat. Warto spojrzeć na ranking popularnych samochodów na rynkach wtórnych w naszym kraju, by zauważyć, że w kwocie do 10 tys. zł auta na szczycie tych rankingów prawie się ze sobą pokrywają.

Często wybieranymi przez Polaków autami w cenie do 10 tys. zł to przede wszystkim: Audi A4 B5, BMW Serii 5 (E39) oraz Volkswagen Golf 3, Mazda 6, Ford Focus Mk2 oraz kilka innych. Bardzo popularny jest również Opel Astra – przeważnie z generacji G i H.

Redakcja warsztaty-sukcesu.pl

dakcja Warsztatów Sukcesu to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników. Nasz zespół składa się z ekspertów w różnych dziedzinach, takich jak biznes, dom, lifestyle, motoryzacja, uroda i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Audi Q5