Tutaj jesteś

Domowe sposoby na kaszel

21 grudnia 2021 Zdrowie domowe sposoby na kaszel

Co pomaga w przypadku suchego kaszlu? Miliony ludzi, którzy nagle odczuwają nieprzyjemną potrzebę kaszlu, co roku zadają sobie to pytanie. Czy to nagła zmiana pogody, przeziębienie partnera czy nieodpowiednie ubranie: kaszel jest jednym z najczęstszych objawów choroby i ma wiele przyczyn i możliwości infekcji.

Przyczyny kaszlu

Suchy kaszel może mieć wiele przyczyn. Najczęściej wskazuje na infekcję wirusową, taką jak przeziębienie lub grypa. Każdy, kto jednocześnie cierpi na gorączkę i ból gardła lub ciała, jest bardziej podatny na grypę. Z drugiej strony, łagodne objawy to prawdopodobnie tylko przeziębienie. Zdrowy układ odpornościowy pomaga zapobiegać przeziębieniom i kaszlowi. Poważniejszym chorobom, takim jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, często towarzyszy również silny kaszel.

Oto domowe sposoby na kaszel:

Jeśli masz suchy kaszel, osoby dotknięte chorobą powinny najpierw dużo pić. Ponieważ płyn nawilża błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Ponieważ suche błony śluzowe zwiększają potrzebę kaszlu, płyn łagodzi to. Warto pić wodę lub herbatę szałwiową, która dzięki olejkom eterycznym chroni błony śluzowe. Oprócz herbaty szałwiowej pomocne są również herbaty na kaszel z innymi roślinami leczniczymi, takimi jak tymianek i pierwiosnek. Rozluźniają one śluz i ułatwiają kaszel.

Ciepłe okłady na klatkę piersiową i szyję to skuteczny sposób na walkę z kaszlem. Jednym ze sposobów jest ugotowanie czterech do sześciu średnich ziemniaków do miękkości, a następnie zgniecenie ich w ściereczce. Zamiast ziemniaków można użyć gotowanej pulpy z siemienia lnianego i wody. Alternatywnie możesz dodać tymianek lub twaróg do ziemniaków – lub po prostu użyj wilgotnej i letniej szmatki. Chusta jest zapinana, zawijana w ręcznik i zakładana na klatkę piersiową lub na szyję.

Inhalacja okazała się skutecznym domowym lekarstwem na kaszel. Nawilża błony śluzowe, ułatwiając odkrztuszanie. W tym celu gotuje się wodę i polewa ją świeżymi dodatkami, takimi jak rumianek, tymianek lub mięta pieprzowa. Alternatywnie gorącą wodę można wzbogacić olejkami eterycznymi z eukaliptusa lub kopru włoskiego.

Jeśli chcesz przeciwdziałać suchemu kaszlowi, przygotuj wywar z cebuli lub sok z cebuli. Aby to zrobić, drobno posiekaną cebulę powoli gotuje się w niskich temperaturach. Następnie mieszaninę pozostawia się na co najmniej godzinę, a następnie przesiewa. Chory zażywa trzy razy dziennie łyżeczkę naparu. Uspokajają oskrzela i kaszel, a objawy ustępują.

Udowodniono, że miód zmniejsza potrzebę kaszlu, ponieważ jego działanie antybakteryjne łagodzi ostry suchy kaszel, a także może działać zapobiegawczo na przeziębienia, które dopiero się pojawiają. Miód można spożywać na różne sposoby: jako dodatek do ciepłych napojów, np. herbaty, spiętrzony na łyżeczce lub w postaci cukierków. Zwłaszcza przed snem herbata z miodem lub cała łyżka miodu z kopru włoskiego pomaga w walce z problemami błon śluzowych. W razie potrzeby możesz również wziąć kolejną łyżkę na noc.

Redakcja warsztaty-sukcesu.pl

dakcja Warsztatów Sukcesu to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników. Nasz zespół składa się z ekspertów w różnych dziedzinach, takich jak biznes, dom, lifestyle, motoryzacja, uroda i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

domowe sposoby na kaszel

Domowe sposoby na kaszel

21 grudnia 2021

domowe sposoby na zgage

Domowe sposoby na zgagę

11 listopada 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

domowe sposoby na zgage