Tutaj jesteś

Jak działa kwas azelainowy?

14 października 2021 Uroda kwasy na twarz

W ostatnim czasie kwasy zaczęły być już powszechnie używane w branży kosmetycznej. Zostały wprowadzone do zwyczajnej pielęgnacji codziennej, dlatego teraz kobiety zainteresowane tematem kosmetyków używają ich na co dzień albo przynajmniej od czasu do czasu.

Działanie kwasów

Na tle wszelkich innych substancji aktywnych różnego rodzaju kwasy wyróżniają się bardzo mocnym działaniem, dzięki czemu są zdolne do całkowitego usuwania rozmaitych problemów, a przy tym wszystkim mogą być używane w warunkach domowych, oczywiście przy zachowaniu pewnych zasad bezpieczeństwa. Kwasy na twarz mogą chociażby wspomagać leczenie trądziku. Tak właśnie działa częściowo kwas azelainowy. Przeważnie występuje on w formie płynnej i najczęściej występuje w różnego rodzaju kosmetykach przeznaczonych do złuszczania martwego naskórka, a przede wszystkim w peelingach chemicznych. Wspomaga tutaj głównie leczenie trądziku. Pomaga też usuwać pozostałości tej choroby skórnej, czyli głównie blizny i przebarwienia – może je np. spłycać i zmniejszać ich ogólną widoczność.

Jak działa kwas azelainowy?

Kwas azelainowy ma naturalne pochodzenie i jest to pewna jego zaleta. Może być bowiem produkowany przez pewną odmianę drożdży, które naturalnie występują w ludzkiej skórze. Pojawia się także w wybranych zbożach. Łatwo można więc wysunąć wniosek, że będzie mieć on bezpieczny wpływ na ludzką skórę i na pewno jej nie zaszkodzi. Jakie jest jego konkretne działanie? Otóż kosmetyki z kwasem azelainowym chwalą się właściwościami antybakteryjnymi oraz przeciwzapalnymi. Mogą likwidować bakterie odpowiedzialne za doprowadzanie do różnych problemów skórnych, a także zmniejszać i łagodzić stany zapalne. Potrafią dezaktywować gruczołu łojowe. Pod ich wpływem wytwarzają one mniej sebum, dzięki czemu skóra znacznie wolniej się przetłuszcza. Kwas azelainowy występujący pod postacią peelingów chemicznych ma oczywiście zdolność do złuszczania i usuwania martwego naskórka. Często zresztą kwasy na twarz są stosowane właśnie do wygładzania struktury buzi i świetnie się w tej roli sprawdzają. Bardzo często pomagają one zmniejszyć i rozjaśnić przebarwienia, a także wyrównują koloryt skóry i ogólnie sprawiają, że staje się ona gładsza, a jej powierzchnia zdecydowanie równiejsza.

Niemalże każdy typ skóry potrafi bardzo dobrze tolerować sprawdzone kosmetyki z kwasem azelainowym. Jedynym skutkiem ubocznym tej odmiany pielęgnacji może być charakterystyczne uczucie mrowienia skóry. Ogólnie rzecz biorąc kwas azelainowy jest jednak dobrze tolerowany i działa naprawdę fantastycznie.

Redakcja warsztaty-sukcesu.pl

dakcja Warsztatów Sukcesu to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników. Nasz zespół składa się z ekspertów w różnych dziedzinach, takich jak biznes, dom, lifestyle, motoryzacja, uroda i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

serum z witaminą c