warsztaty-sukcesu.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

przebarwienia na twarzy
Uroda

Jak skutecznie zawalczyć z przebarwieniami?

Przebarwienia skórne potrafią być poważnym problemem. Z jednej strony nie pogarszają wyglądu cery aż tak bardzo jak głęboko rozwinięty trądzik, ale z drugiej one też nie wyglądają dobrze i wręcz domagają się tego, by codziennie ukrywać je pod korektorami, podkładami i mocno kryjącymi pudrami. Zamiast inwestować w kolejne produkty do makijażu, lepiej jednak zainwestować w porządne kosmetyki na przebarwienia na twarzy. A gdy i one nie działają, trzeba już wytoczyć cięższe działa i skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy na przebarwieniach znają się tak dobrze, jak nikt inny.

Walka z przebarwieniami

Zaburzenia hormonalne leczone są przez endokrynologów, zaburzenia miesiączkowania przez ginekologów, a zaburzenia skórne przez dermatologów. To do tych ostatnich lekarzy wypadałoby się zatem zgłosić w przypadku posiadania problemów z przebarwieniami. Zwłaszcza wtedy, gdy te przebarwienia próbuje się zwalczyć już przynajmniej od dwunastu miesięcy, a nadal nie osiąga się zamierzonych efektów i wciąż nie jest w się w stanie ujednolicić kolorytu skóry. W takiej sytuacji dermatolog na pewno zaproponuje pacjentowi bądź pacjentce znacznie mocniej działające rozwiązania. Zamiast zapisywać kolejne kosmetyki, które zapewne i tak zbyt dobrze by nie zadziałał, zaleci wykonanie odpowiedniego specjalistycznego zabiegu. W przypadku przebarwień szczególnie często polecane są peelingi chemiczne.

Nawet domowe sposoby na przebarwienia

Nawet domowe sposoby na przebarwienia uwzględniają wykonywanie peelingów, tyle że w ich przypadku są to peelingi mechaniczne, podczas gdy w gabinecie dermatologicznym dużo częściej korzysta się z tych chemicznych. Są one jednak lepsze dla skóry. Działają silniej na przebarwienia na twarzy, a przy tym nie prowadzą do podrażnienia naskórka i nie zaburzają jego naturalnej bariery ochronnej. Do wykonania tego rodzaju peelingów używa się różnych odmian kwasów. Koszt zabiegu może wynieść od dwustu do nawet dwóch tysięcy złotych, gdyż cena zależy od odmiany zastosowanych kwasów, ale także i od renomy samego gabinetu dermatologicznego czy gabinetu kosmetycznego.

Zanim jednak te przebarwienia całkowicie znikną, większość kobiet zechce je jakoś przykrywać, by inni ich nie widzieli i aby nie wpływały one negatywnie na ich urodę. Na szczęście teraz kosmetyki do makijażu działają cuda. Niektóre podkłady i korektory są tak silnie kryjące, że potrafią zamaskować absolutnie każde przebarwienie. Można ich oczywiście używać, ale nie należy przesadzać z nimi w drugą stronę, bo mocny makijaż potrafi niestety zapychać skórę i prowadzić do trądziku.