Tutaj jesteś

Jakie są najciekawsze trasy rowerowe w Polsce?

16 stycznia 2023 Lifestyle trasy rowerowe w Polsce

Polska to piękny kraj. Walory przyrodnicze i architektoniczne są jeszcze lepiej zauważalne, gdy podróżujemy na dwóch kółkach. Zatem jakie są najciekawsze trasy rowerowe w Polsce? Ten temat poruszamy w poniższym artykule.

Rowerowy szlak Orlich Gniazd

Załóżmy, że chcemy rozpocząć eksplorację naszego kraju z Katowic. Wpierw musimy dostać się do północnej części województwa. Najlepiej pociągiem lub busem, który jest przystosowany do przewozu rowerów. Na szczęście bez trudu uda się wynająć transport, który przewiezie nas do Częstochowy. Choćby pod poniższym linkiem można zapytać, czy istnieje możliwość takiego przejazdu. https://sigmatourist.pl/wynajem-busa-katowice/

Gdy już jesteśmy na miejscu, pora przygotować rower do jazdy i rozpocząć swoją przygodę. Jak sama nazwa szlaku sugeruje, przebiega on wzdłuż zamków położonych na Szlaku Orlich Gniazd. Wyprawa przez te tereny ma sporą wartość z punktu widzenia historii. W końcu znajdują się tam średniowieczne zamki Królestwa Polskiego.

Żelazny Szlak Rowerowy

Ta trasa rowerowa powinna zainteresować każdą osobę, która szuka łatwego do przejechania odcinka. W końcu długość szlaku liczy nieco ponad 50 kilometrów. Trasa szlaku ma kształt pętli i przebiega przez południowo-zachodnią część województwa śląskiego oraz częściowo przez czeskie Morawy. Na jej przebiegu znajdują się przemysłowe miasta regionu. Wbrew pozorom ich zwiedzanie ma specyficzny urok.

Jeżeli chodzi o czeską część szlaku, warto zatrzymać się w Karwinie, chociażby na tradycyjny czeski obiad. Miasto ma sporą wartość z punktu widzenia historycznego. To kolejny powód, aby je odwiedzić. 

GreenVelo

Można śmiało powiedzieć, że GreenVelo to prawdziwa wizytówka wschodniej ściany naszego kraju. Spokój i możliwość obcowania z piękną przyrodą to główne wyznaczniki definiujące tę trasę rowerową. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze ścieżki są tutaj asfaltowe — wręcz przeciwnie, często jedzie się przez nieprzyjazne tereny dla rowerów szosowych. Warto wybrać odpowiedni rower, żeby uniknąć przykrych rozczarowań na trasie. 

Trasa przebiega przez takie miasta jak Elbląg, Malbork, Białystok, Łomża, Lublin, Sandomierz. Wymienione miejscowości to oczywiście tylko niektóre z atrakcyjnych punktów urbanistycznych na przebiegu tej trasy.

Polski odcinek Velo Baltica

Chcąc zasmakować podróży rowerowej wzdłuż wybrzeża Bałtyku, na pewno warto odwiedzić odcinek łączący Ustkę ze Świnoujściem. Przyjemny nadmorski klimat sprawia, że podróż ścieżkami wybrzeża przebiega bardzo przyjemnie, a za sprawą względnie płaskiego ukształtowania terenu, nie stanowi ona dużego wyzwania kondycyjnego. 

Planująć podróż wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, warto zarbać ze sobą namiot — zwłaszcza że w okresie letnim praktycznie w każdej nadmorskiej miejscowości jest mnóstwo pól namiotowych. Osoby nieco odważniejsze mogą zdecydować się na nocleg na plaży. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to do końca legalne. Niemniej jednak służby często przymykają oko na turystów spędzających w ten sposób czas nad morzem.

W naszym przekonaniu, powyższe trasy są godne polecenia każdemu miłośnikowi jazdy na dwóch kółkach. W przypadku każdej z tras, gdy okaże się, że ktoś nie ma siły na dalszą jazdę, można łatwo dotrzeć do najbliższego miasta i stamtąd wrócić do swojego miejsca zamieszkania.

Redakcja warsztaty-sukcesu.pl

dakcja Warsztatów Sukcesu to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników. Nasz zespół składa się z ekspertów w różnych dziedzinach, takich jak biznes, dom, lifestyle, motoryzacja, uroda i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Hiszpański biznes

Hiszpański biznes

23 marca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

Adaptacja kursów