Dom
Tutaj jesteś

Pomysł na nierówne ściany

4 listopada 2021 Dom pomysł na nierówne ściany

Nierówne ściany w łazience, salonie, sypialni, a także na zewnątrz elewacji często stanowią nierozwiązywalne zadanie podczas tapetowania, tynkowania czy np. fototapety. Istnieją bardzo różne opcje wygładzania i wyrównywania ścian, które są korzystne i łatwe w realizacji w zależności od siły nierówności.

Pomysł na nierówne ściany

Tapety winylowe to obecnie najpopularniejszy materiał do dekoracji ścian. Projekt ścian z taką tapetą nadaje modny i żywy wygląd każdemu salonowi. Są cienkie, a jednocześnie dość mocne, odporne na wilgoć i praktycznie nie widać szwów na dole.

Tapeta flizelinowa jest gęsta, trwała, odporna na promieniowanie UV. Różnorodność wzorów pomoże stworzyć poważny lub niepoważny, romantyczny lub przemyślany obraz Twojego salonu.

Tapeta tkaninowa staje się bardzo popularna… Wierzchnia warstwa składa się z filcu, jedwabiu, weluru, poliestru, które pokryte są teflonem, który chroni przed wilgocią i wypalaniem. Te tapety sprawią, że Twój salon będzie po prostu piękny. Nie wolno jednak czyścić materiału wilgotną szmatką.

Tapeta z włókna szklanego jest bardzo praktyczna. Są odporne na wilgoć i promieniowanie UV, nie palą się i można je wielokrotnie malować.

Chociaż tapety papierowe są bardzo tanie, cieszą się coraz mniejszą popularnością. Są cienkie, szybko się rozrywają, nie są odporne na wilgoć, nie na światło słoneczne.

Fototapety na ścianę

Osobno należy wspomnieć o dekoracji ścian fototapetami. Pomogą dopełnić aranżację salonu, kładąc duży akcent w postaci rysunku przedstawiającego pejzaż, morze, metropolię itp.

Inny pomysł na nierówne ściany to kamienna lub drewniana ściana, która może nadać pomieszczeniu indywidualności i oryginalności. Jedność z naturą jest dziś u szczytu popularności. Coraz częściej celebryci i zwykli ludzie preferują we wnętrzu naturalne materiały.

Świetna opcja do ozdabiania nierównych ścian … płyta gipsowo-kartonowa nie tylko pomaga ukryć nierówności, ale można z niej zbudować oświetlone nisze, półki, które elegancko nadają się do umieszczenia ciekawych pamiątek, modnych akcesoriów.

Możesz ozdobić nierówną ścianę, jak chcesz. Może to być oryginalnie malowane drzewo. Nawiasem mówiąc, dziś sprzedawana jest specjalna płynna tapeta, dzięki której można ułożyć sobie niesamowicie ciekawy rysunek… sprawdzi się również tynk dekoracyjny.

Na ścianie można umieścić kompozycje ramek, powiesić oryginały, designerskie zegary czy piękny talerz.
Na szczęście dzisiaj nie brakuje akcesoriów i wyposażenia. Przy odrobinie wyobraźni możesz tworzyć wspaniałe wybory do swojego pokoju. Najważniejsze, żeby nie zagracać pokoju, zbyt wiele akcesoriów może zepsuć ogólne wrażenie, trudno będzie znaleźć się w takim pokoju.

Redakcja warsztaty-sukcesu.pl

dakcja Warsztatów Sukcesu to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników. Nasz zespół składa się z ekspertów w różnych dziedzinach, takich jak biznes, dom, lifestyle, motoryzacja, uroda i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rury miedziane w klimatyzacji