Tutaj jesteś

Jak wybrać okulary spawalnicze?

5 sierpnia 2022 Biznes okulary spawalnicze


W przypadku spawania bardzo zwiększa się ryzyko uszkodzenia oczu. Może dostać się do nich opiłek, który uszkodzi narząd wzroku. Nawet gorące iskry i jasne rozbłyski w procesie spawania stanowią poważne zagrożenie dla oczu. Jeśli nie zostaną one właściwie zabezpieczone, to może dojść nawet do utraty wzroku lub przynajmniej pogorszenia widzenia. Nie wolno tego lekceważyć, pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikom środków ochrony osobistej, a oni powinni ich używać. Trzeba mieć pretensje wyłącznie do siebie, jeśli ktoś to bagatelizuje. Intensywnie światło może spowodować nieodwracalne w skutkach zmiany w oczach, nie mówiąc już o odpryskach.

Jakie wybrać okulary okulary spawalnicze?

Spawanie wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, aby nie ucierpiał narząd wzroku. Nie sprawdzą się zwykłe okulary, potrzebne są specjalne gogle spawalnicze, które spełniają wszystkie niezbędne normy, posiadają odpowiednie certyfikaty. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikowi właściwej ochrony oczu. Z artykułów BHP wymienić można okulary ochronne, przyłbice i gogle spawalnicze. Każde z tych rozwiązań ma zalety i pewne wady, konkretne przeznaczenie. Wyróżnia się wiele modeli okularów ochronnych. Mogą być wyposażone w ochronę boczną, co gwarantuje lepsze zabezpieczenie oczu, to samo można powiedzieć o obecności filtrów ochronnych w szkłach. Światło podczas spawania jest niezwykle intensywne, dlatego trzeba się przed nim chronić. Warto wobec tego wybrać okulary ze specjalną powłoką przeciwko szkodliwemu promieniowaniu. Z kolei gogle spawalnicze są jeszcze bardziej zabudowane niż okulary. Chronią zarówno oczy, jak i twarz. Nie trzeba martwić się o to, że skóra będzie narażona na działanie pyłów i gorących iskier.

Jakich okularów ochronnych potrzebuje spawacz ?

Spośród dostępnych środków ochrony oczu najlepiej sprawdzają się przyłbice spawalnicze, które są najbardziej zabudowane. Wyglądają jak hełm i pomimo tego, że nie są zbyt wygodne, jest w nich ciepło, to jednak skutecznie chronią całą twarz. Jeśli pracownik ma otrzymać artykuł BHP, który zapewni najwyższy poziom ochrony, to powinna być to przyłbica spawalnicza. W sprzedaży dostępne są różne modele, w zależności od siły prędkości odprysków. Najważniejsze będzie to, aby wybrać okulary atestowane, spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa użytkowania. Ich skuteczność ochrony oczu musi być potwierdzona licznymi testami. Nie należy oszczędzać na zakupie artykułów BHP, bo to właśnie dzięki nim można uchronić się przed czynnikami zagrażającymi zdrowiu i nawet życiu. Okulary spawalnicze powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Stopień ochrony dobiera się do konkretnego stanowiska pracy, rodzaju wykonywanych zadań. Godne polecenia są także przyłbice spawalnicze, które chronią całą twarz, wyposażone w specjalne filtr przeciw szkodliwemu promieniowaniu. Oczy muszą być chronione zarówno z przodu, jak i z boków. Istotne jest także to, aby zostały dopasowane do użytkownika. Mają zapewnić ochronę i jednocześnie komfort. Nie mogą w żaden sposób utrudniać wykonywanego zadania.

Redakcja warsztaty-sukcesu.pl

dakcja Warsztatów Sukcesu to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników. Nasz zespół składa się z ekspertów w różnych dziedzinach, takich jak biznes, dom, lifestyle, motoryzacja, uroda i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wynajem podnośnika koszowego