Tutaj jesteś

Sposoby na miłe i rozwojowe spędzanie czasu ze swoim dzieckiem

13 października 2021 Lifestyle gry planszowe dla dzieci

Nadchodzi jesień, a za nią zima. Czeka nas coraz krótszy dzień, niska temperatura na zewnątrz, deszcz i śnieg. Takie warunki pogodowe nie sprzyjają długiemu przebywaniu na zewnątrz. Oznacza to, że my i nasze dzieci, przez najbliższe tygodnie spędzimy czas w domowym zaciszu, zdani na swoją kreatywność i zaangażowanie. Jak aktywnie i przyjemnie spędzać czas ze swoim dzieckiem? Oto kilka pomysłów.

Spędzanie czasu ze swoim dzieckiem

Rysowanie i malowanie. To idealna zabawa dla dziecka niemal w każdym wieku. Możemy malować nie tylko klasycznie na białej kartce, ale do tej zabawy można wykorzystać duży karton, który potem przeistoczymy w wielki domek lub bazę. Do malowania możemy użyć specjalnych farb przeznaczonych do malowania szkła, twarzy, a nawet wanny podczas kąpieli. Takie farby są zwykle bardzo łatwo zmywalne, a dostarczają ogromnej frajdy najmłodszym.
Gry planszowe dla dzieci to idealny sposób na wspólne spędzanie czasu. Mamy ogromne możliwości wyboru. W gry planszowe mogą grać już dzieci od ukończenia 2-3 roku życia, nastolatkowie, osoby dorosłe, czy te w podeszłym wieku. Jest to zatem zabawa idealnie integrująca rodziny wielopokoleniowe. Wiele gier planszowych uczy logicznego myślenia, spostrzegawczości, szybkości podejmowania decyzji, czy myślenia strategicznego. Wiele z dostępnych planszówek dostarcza sporo ciekawej wiedzy na temat otaczającego nas świata – zwierząt, roślin, geografii, historii, języków czy wiedzy ogólnej. Ten sposób spędzania wolnego czasu z dziećmi uczy je radzenia sobie z trudnymi uczuciami podczas przegranej, czy akceptacji wygranej innego uczestnika zabawy. Gra w planszówki to ciekawe i odstresowujące zajęcie dla dorosłych, które pozwoli odprężyć się po ciężkim dniu w pracy.

Wspólna gra na instrumentach

Innym sposobem na zabawę z naszymi pociechami jest wspólna gra na instrumentach. Bębenek, tamburyn, gitara czy klawisze będą idealnie nadawały się do wspólnego muzykowania. Rytmika i rozwój słuchu muzycznego są bardzo ważne w rozwoju dziecka np. pomagają w szybszej nauce języków obcych.
Ciekawym sposobem spędzania czasu z dzieckiem jest wspólne gotowanie. Proste babeczki, koktajle, chipsy czy frytki warzywne, to proste potrawy, które uwielbia każde dziecko. Mali kucharze czerpią ogromną radość z przesypywania mąki, cukru czy soli z pojemnika do pojemnika, uwielbiają mieszać i miksować różne produkty.
Jest wiele sposobów na przyjemne spędzanie czasu z dzieckiem. Powinniśmy wykorzystać naszą wyobraźnie, chęci i kreatywność a czas poświęcony naszym dzieciom będzie jedyny w swoim rodzaju i bardzo owocny.

Redakcja warsztaty-sukcesu.pl

dakcja Warsztatów Sukcesu to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników. Nasz zespół składa się z ekspertów w różnych dziedzinach, takich jak biznes, dom, lifestyle, motoryzacja, uroda i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Hiszpański biznes

Hiszpański biznes

23 marca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

Adaptacja kursów