Tutaj jesteś

Dekorowanie choinki

15 października 2021 Lifestyle pomysł na choinkę

Odświętnie udekorowana choinka zawsze była symbolem Bożego Narodzenia i Wigilii. Gdy ciepłe światło drzewnych świec rozświetli salon rodzin, oczy dzieci rozbłysną i rozpocznie się długo wyczekiwane dawanie prezentów. Każdy z nas ma inny pomysł na choinkę. Nie ma ograniczeń co do kreatywności przy dekorowaniu choinki.

Dekorowanie choinki

W niektórych rodzinach długo pielęgnowana jest tradycja dekorowania choinki tymi samymi kolorami rok po roku, podczas gdy inne lubią wypróbowywać nowe ozdoby, aby nadać swojej choince nowy, świąteczny wygląd.

Choinka wygląda harmonijnie i kompletnie, jeśli zdecydujesz się na kolorystykę. Wybrane kolory powinny pasować do pomieszczenia, w którym ustawiona jest choinka. Rozróżnia się ciepłe ozdoby choinkowe i raczej chłodną dekorację świąteczną. Na przykład ciepła jodła może zawierać elementy czerwone, pomarańczowe i złote. Natomiast chłodne drzewo świeci bardziej na zielono, niebiesko lub srebrno.

Jeśli chcesz udekorować swoją choinkę bardzo tradycyjnie, możesz udekorować swoją jodłę czerwonymi i złotymi kulkami jak na zdjęciu.

Kolory czerwony, złoty i zielony to tradycyjne kolory bożonarodzeniowe. Są mniej nowoczesne niż inne zestawienia kolorystyczne, ale ponadczasowo piękne.

Udekorowana choinka w kolorze białym, niebieskim lub srebrnym podkreśla świąteczny festiwal w zimie i w chłodnych porach roku.

Kolory metaliczne

Kolory metaliczne, takie jak złoto, srebro czy brąz, można bardzo dobrze łączyć. Te kombinacje kolorystyczne wyglądają nowocześnie i elegancko. Możesz podkreślić ten efekt, używając bezbarwnych świateł.

Kiedy choinka znajdzie swoje bezpieczne miejsce, możesz zacząć dekorowanie. Jeśli używasz sznurka lampek, należy go najpierw przymocować do choinki, aby można było bezpiecznie ułożyć kable. Podczas mocowania lampek zejdź po okręgu ze szczytu drzewa i umieść poszczególne świece jak najdalej.

Następnym krokiem jest udekorowanie drzewka kokardkami. Aby uzyskać harmonijne wrażenie, wszystkie elementy dekoracyjne powinny być równomiernie rozmieszczone na drzewie. Następnie możesz dołączyć bombki. Zacznij od dołu drzewka z największymi kulami, a średnie i małe bombki zawieś w górnej części choinki. Ciężkie kule i elementy ozdobne nie powinny być zawieszone zbyt daleko, ale bliżej pnia jodły. W tych miejscach drzewo jest najsilniejsze i może unieść cięższy ciężar, dzięki czemu żadne gałęzie nie zostaną ściągnięte .

Jeśli udekorujesz zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne gałęzie i gałązki, choinka zyskuje głębię optyczną i wygląda bardziej uniwersalnie i perfekcyjnie. Aby to osiągnąć, możesz na przykład przyczepić średniej wielkości i mniejsze kulki w górnej części i w przestrzeniach pomiędzy nimi.

Jeśli ozdobisz choinkę anielskimi włosami, łańcuszkami lub biżuteryjnymi łańcuszkami, możesz je przymocować w ostatnim kroku. Należy jednak pamiętać, że przed wyrzuceniem choinki należy całkowicie usunąć cienkie srebrne nitki.

Redakcja warsztaty-sukcesu.pl

dakcja Warsztatów Sukcesu to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników. Nasz zespół składa się z ekspertów w różnych dziedzinach, takich jak biznes, dom, lifestyle, motoryzacja, uroda i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Hiszpański biznes

Hiszpański biznes

23 marca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

Adaptacja kursów