Dom
Tutaj jesteś

Jaki kolor mebli do kuchni?

19 października 2021 Dom kolor mebli kuchennych

Kolor mebli kuchennych z jednej strony wydaje się istotny, a z drugiej wcale nie. Jednym spędza sen z powiek, inni natomiast doskonale wiedzą, czego oczekują.

Jaki kolor mebli do kuchni?

Minęły czasy, kiedy nie było w czym wybrać. Nadeszły czasy, gdy wybór jest za trudny ze względu na mnogość propozycji. Meble czarne lub białe, szare lub granatowe. A może drewniane? W kolorze dębu czy dębu sonomy?
Jeśli jesteśmy posiadaczami malutkich dzieci, to warto zwrócić uwagę, czy nasi mali domownicy nie zabrudzą często używanych mebli. Czy białe meble sprawdzą się w użytkowaniu z maluszkami. A może wbrew pozorom kolor biały wcale nie jest taki „brudzący się”? Może wbrew opiniom nie widać na nim tak bardzo śladów małych i dużych rączek.
Meble białe sprawdzają się w małych wnętrzach, gdy trzeba je optycznie powiększyć, nadać lekkości. W dużych wnętrzach również pięknie prezentują się. Otwarte przestrzenie i przestronne nowoczesne domy wprost proszą się o biel. Można ją doskonale łączyć z kamieniem, z drewnem.
Czarny lub granatowy kolor mebli kuchennych powinien sprawdzić się w każdym wnętrzu. W małej kuchni może troszkę przytłaczać, jednak przy doborze odpowiednik dodatków, może również okazać się strzałem w dziesiątkę. Stereotypowe myślenie często prowadzi nas do przekonania, że ciemna kuchnia jest nieładna, pasuje do singli i ludzi wyzwolonych.

Kolor mebli kuchennych

Wybierając kolor mebli kuchennych najlepiej kierować się nie aktualnie panującą modą, a własnymi preferencjami. W kuchni spędzamy dużo czasu, w kuchni często toczy się nasze życie rodzinne i towarzyskie. Dlatego wybierając kolor mebli kuchennych musimy to wszystko uwzględnić. To nie jest wybór tylko na chwilę. To wybór często na wiele lat, a czasem nawet na całe życie.

Nowoczesne wnętrza stawiają na otwarte kuchnie połączone z salonem. Kolor mebli kuchennych powinien komponować się z całością wnętrza. Poszczególne elementy powinny łączyć się w jedną spójną całość. Można wybrać jeden motyw przewodni, np. drewno. Wtedy warto połączyć blat kuchennych z blatem stołu kuchennego lub blatem wyspy. Drewno w dalszej części wnętrza może pojawić się na schodach lub podłodze salonu. Białe meble mogą komponować się z białymi krzesłami lub białymi meblami w salonie. Z kolei meble czarne mogą zostać ożywione butelkową zielenią krzeseł w jadalni lub zieloną kanapą w dużym pokoju.
Kolor mebli kuchennych można łączyć ze sobą. Warto przy tym skorzystać z profesjonalnych usług projektowania mebli. Są one łatwo dostępne na portalach internetowych, a także w marketach budowlanych.

Redakcja warsztaty-sukcesu.pl

dakcja Warsztatów Sukcesu to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników. Nasz zespół składa się z ekspertów w różnych dziedzinach, takich jak biznes, dom, lifestyle, motoryzacja, uroda i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rury miedziane w klimatyzacji